| Suitable Product Volume | 0-5 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 1000 Pc/h |
| Screw Diameter | 65 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |
| Product Range | 10~30L |
|---|---|
| Productivity | 45~60BPH |
| Screw Diameter | 80 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 |
| Screw Drive Power | 37 KW |
| Max.Product Volume | 5L |
|---|---|
| Power Supply | 220V/380V/400V/415V/440V 50/60HZ |
| Clamping Force | 110KN |
| Heating Zone | 3 |
| Heating Power | 13.8KW |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 150 Liters |
| Mold Platen Size | 380 Mm |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Trademark | DAWSON |
| Max.Product Volume | 5L |
|---|---|
| Plasticizing Inverter | INNOVANCE |
| Clamping Force | 110KN |
| Parison Controling System | Wisetech/Xunjie/MOOG |
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Screw Heating Power(kW) | 6 Kw |
|---|---|
| Mold Platen Size(Width)(mm) | 290 Mm |
| Air Comsumption(m³/mi | 0.6 M³/min |
| Warranty | One Year |
| Station | Single Station Or Double Station |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
|---|---|
| Condition | New |
| Dimension(l*w*h) | AS ORDER |
| Application | Bottle,container |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Blow Molding Type | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Maximum Application Size | 20L |
| Cooling Water Pressure | 0.6 MPA |
| Water Consumption | 100 L/Min |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Output Capacity | 180~200 Pcs/h |
|---|---|
| Size | 4.6×3×2.4(M) |
| Weight | 8.2T |
| Screw | 90MM |
| Max Die Mouth | 180MM |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Screw Drive Power | 22kw |
| Output Of HDPE | 100kg/H |