| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic | Full Automatic |
| Clamping Force | 100-500KN |
| Ejector Stroke | 50-150mm |
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic | Full Automatic |
| Clamping Force | 100-500KN |
| Ejector Stroke | 50-150mm |
| Condition | New |
|---|---|
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear, Pump |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Condition | New |
|---|---|
| Screw Diameter | 100mm |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Die Head | Single Head |
| Model NO. | DSB80II |
|---|---|
| Station | One Station Or Two Station |
| Auto-Deflashing | Available |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Max Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
|---|---|
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Max. Product Volume | 25L |
| Mould | One Cavity |
| Model NO. | ABLB65 |
|---|---|
| Screw Diameter | 65mm |
| Condition | New |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Model NO. | ABLB65 |
|---|---|
| Screw Diameter | 65mm |
| Condition | New |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Station Number | Double Or Single |
|---|---|
| Machine Weight | 5.5T |
| Condition | New |
| Export Port | Shanghai |
| Power(W) | 28.5kw |