| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Die Head | Single Head |
| Station | Single Station Or Double Station |
|---|---|
| Max. Product Volume | 25L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Specification | ABLB80-25L |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Station | Single Station Or Double Station |
|---|---|
| Max. Product Volume | 25L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Screw Diameter | 40mm |
|---|---|
| Screw Speed | 0-190RPM |
| Theoretical Injection Capacity | 238cm3 |
| Injection Pressure | 174Mpa |
| Max. Hydraulic Pressure | 140Kg/cm |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, PVC, PE/PP |
| Place Of Origin | China |
| Station | Single Station Or Double Station |
|---|---|
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Max. Product Volume | 5L |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | DSB70II |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Gearbox, Motor, Gear, Pump |
| Plastic Processed | PE, PP, PVC, PETG, ABS, EAV |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic | Full Automatic |
| Clamping Force | 100-500KN |
| Ejector Stroke | 50-150mm |
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic | Full Automatic |
| Clamping Force | 100-500KN |
| Ejector Stroke | 50-150mm |