| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Suitable Material | PE.PP,PVC,PS,PETG,SO On |
|---|---|
| Max Volume | 200ml/500ml |
| Output Capacity | 2000~2500pcs/h |
| Size | 4.09x3.68x2.57(M) |
| Weight | 8.2T |
| Suitable Material | PE.PP,PVC,PS,PETG,SO On |
|---|---|
| Max Volume | 200ml/500ml |
| Output Capacity | 2000~2500pcs/h |
| Size | 4.09x3.68x2.57(M) |
| Weight | 8.2T |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
|---|---|
| Max. Product Volume | 25L |
| Sutiable | 20L 25L Bottle |
| Clamping Force | 270 Kn |
| Heating Zone | 4 Aluminum Heater |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
|---|---|
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
|---|---|
| Water Pressure | 0.4-0.6MPa |
| Max Volume | 5L |
| Model NO. | DSB80II |
| Cooling Medium | Water |
| Station | One Station Or Two Station |
|---|---|
| Auto-Deflashing | Available |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Max Volume | 5L |
| Water Flow | 100L/Min |
| Max.Product Volume | 5L |
|---|---|
| Plasticizing Inverter | INNOVANCE |
| Clamping Force | 110KN |
| Parison Controling System | Wisetech/Xunjie/MOOG |
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Specification | ABLD100 |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Delivery Time | 60days |
| Station Number | Single |