| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Die Head | Single Head |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Sutiable | 20L 25L Bottle |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Station | One Station Or Two Station |
|---|---|
| Auto-Deflashing | Available |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Max Volume | 5L |
| Cooling Medium | Water |
| Suitable Product Volume | 100-120L |
|---|---|
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 75Kw |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
| Model NO. | ABLB65 |
|---|---|
| Screw Diameter | 65mm |
| Condition | New |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Air Pressure(MPa) | 0.8MPa |
|---|---|
| Output (kg/h) | 50 Kg/h |
| Extruder Motor Power(kW) | 11 KW |
| Air Comsumption(m³/min) | 0.5 M³/min |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Station | One Station Or Two Station |
|---|---|
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Mould Material | S50c/S136/Aluminium With Beryllium Copper |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Screw Diameter | 100mm |
| Specification | ABLD100 |
| Clamping Force | 600 Kn |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |
| Clamping Force | 600 Kn |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |
| Application | PET Bottle, Jar, Cans... |
|---|---|
| Blow Moulding Type | Injection Stretch Blow Molding |
| Voltage | According To Customer's Country |
| Condition | New |
| Packaging Details | Machine are packed with plastic film; auxiliary machines and spare parts are packed with wooden boxes. The loading to containers is done according to weight balance, every package's position is fixed in containers to avoid moving. The photos of whole deliv |