| Specification | ABLB80-25L |
|---|---|
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| HS Code | 8477301000 |
| Screw Diameter | 40mm |
|---|---|
| Screw Speed | 0-190RPM |
| Theoretical Injection Capacity | 238cm3 |
| Injection Pressure | 174Mpa |
| Max. Hydraulic Pressure | 140Kg/cm |
| Model NO. | DSB70II |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Station | One Station Or Two Station |
|---|---|
| Auto-Deflashing | Available |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Max Volume | 5L |
| Cooling Medium | Water |
| Model NO. | DSB80II |
|---|---|
| Station | One Station Or Two Station |
| Auto-Deflashing | Available |
| Made In | China |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Screw Drive Power | 22kw |
| Output Of HDPE | 100kg/H |
| Blow Molding Type | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Maximum Application Size | 20L |
| Cooling Water Pressure | 0.6 MPA |
| Water Consumption | 100 L/Min |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE , PVC, PE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Model NO. | DSB80-30L |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| Station | Double Station |
|---|---|
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Max. Product Volume | Toggle Type Clamping System |
| Hydraulic System | 68KN |
| Suitable Material | HDPE,PP |