| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Cooling System | Air Cooling |
| Driving System | Servo Motor |
| Heating System | Electric Heating |
| Material | Plastic |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
|---|---|
| Max. Product Volume | 25L |
| Sutiable | 20L 25L Bottle |
| Clamping Force | 270 Kn |
| Heating Zone | 4 Aluminum Heater |
| Max. Product Volume | 12L |
|---|---|
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Specification | DSB80-12L |
| HS Code | 8477301000 |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB90 |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| Clamping Force | 780 Kn |
|---|---|
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
|---|---|
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Specification | ABLB90-30L |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Die Head | Single Head Or Double Head |