| Max. Product Volume | 1 GALLON |
|---|---|
| Out Put Capacity | 400~600pcs/h |
| Screw Diameter | 45mm |
| Screw Drive Power | 10KW |
| Screw Heating Capacity | 2.6KW |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Neck Diameter(mm) | 38 Mm |
| Warranty Of Core Components | 1 Year |
| Weight (KG) | 3500 KG |
| Brand Name | Dawson |
| Extruder Motor Power(kW) | 22 KW |
|---|---|
| Mold Platen Size(Height)(mm) | 420 Mm |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Applicable Industries | Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, F |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support |
|---|---|
| Application | Bottle, Medical, Cosmetic |
| Voltage | 380V,380V/50HZ,220/380V,220V/380V/415V/460V.. |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Full-auto,Injection Blow Molding |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Blow Molding Type | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Maximum Application Size | 20L |
| Cooling Water Pressure | 0.6 MPA |
| Water Consumption | 100 L/Min |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |