| Max Product Diameter | 50-150mm |
|---|---|
| Max Product Height | 50-200mm |
| Max Product Volume | 50-1000ml |
| Injection Pressure | 25-280MPa |
| Model | One Step Injection Blow Molding Machine |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 630mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 600mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 543 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 630mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 600mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 543 |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding |
| Application | Kindergarten Bed |
| Max Product Volume | 10 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 700 PC/H |
| Screw Diameter | 80 MM |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 30 KW |
| Application | Eye Dropper, Medicine Bottle, Chemical Bottle |
|---|---|
| More Application | Milk & Yogurt Bottle |
| Station | Three In One |
| Max. Product Volume | 1L |
| Sutiable Material | HDPE, PP, PVC, PS, PETG, LDPE |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding |
| Application | Bottle,jerrycan,Jerry Can |
| Product Name | Rolling Bead Bottle Injection Blow Molding Machine |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Clamping Force | 100-500KN |
| Ejector Stroke | 50-150mm |
| Blow Molding Type | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Maximum Application Size | 30L |
| Cooling Water Pressure | 0.6 MPA |
| Water Consumption | 100 L/Min |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support |
|---|---|
| Application | Bottle, Medical, Cosmetic |
| Voltage | 380V,380V/50HZ,220/380V,220V/380V/415V/460V.. |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Full-auto,Injection Blow Molding |