| Max Product Volume | 10 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 700 PC/H |
| Screw Diameter | 80 MM |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 30 KW |
| Max Product Volume | 8 Liters |
|---|---|
| Output Capacity | 200PCS/H |
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Export Port | Shanghai |
| Max Product Volume | 30 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 60 PC/H |
| Screw Diameter | 80 MM |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 30 KW |
| Max Product Volume | 5L 8L |
|---|---|
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Overseas Service Center Available,Video Technical Support |
|---|---|
| Condition | New |
| Certification | CE |
| Dimension(l*w*h) | Depend |
| Voltage | 380V |
| Model NO. | ABLB75 |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| Max. Product Volume | 10 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 700 PC/H |
| Screw Diameter | 80 MM |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Output Of HDPE | 110 KG/H |
| Station | One Station Or Two Station |
|---|---|
| Auto-Deflashing | Available |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Max Volume | 5L |
| Water Flow | 100L/Min |
| Station | One Station Or Two Station |
|---|---|
| Auto-Deflashing | Available |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Max Volume | 5L |
| Water Flow | 100L/Min |
| Screw Heating Power(kW) | 6 Kw |
|---|---|
| Mold Platen Size(Width)(mm) | 290 Mm |
| Air Comsumption(m³/mi | 0.6 M³/min |
| Warranty | One Year |
| Station | Single Station Or Double Station |