| Screw Diameter | 120mm |
|---|---|
| Delivery Time | 60days |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Suitable Product Volume | 100-250 L |
| Model NO. | ABLD150 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 1000 Liters |
| Mold Platen Size | 1800×1800 |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Trademark | DAWSON |
| Model NO. | ABLB75 |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| Model NO. | DSB80-30L |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| Model NO. | DMB1000L |
|---|---|
| Max. Product Volume | 1100 Liters |
| Mold Platen Size | 1800×1800 |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Trademark | DAWSON |
| Key Selling Points | Flexible Manufacturing |
|---|---|
| Applicable Industries | Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, F |
| Water Consumption | 150 L/Min |
| Cooling Water Pressure | 0.3 MPA |
| Voltage | 440V/415V/380V/220V |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 150 Liters |
| Mold Platen Size | 380 Mm |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Trademark | DAWSON |
| Model NO. | ABLD120 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 150 Liters |
| Mold Platen Size | 380 Mm |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Trademark | DAWSON |
| Model NO. | ABLD150 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 1000 Liters |
| Mold Platen Size | 1800×1800 |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Trademark | DAWSON |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
|---|---|
| Voltage | 440V/415V/380V/220V |
| Screw Heating Power(kW) | 18KW |
| Mold Platen Size(Width)(mm) | 900 Mm |
| Air Comsumption(m³/min) | 1.2 M³/min |