| Station Number | Single |
|---|---|
| Application | Drum, Plate, Float, Roadblocks, Medical Bed Board |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 780 Kn |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Dimension(L*W*H) | 3.8X1.5X3.2M |
|---|---|
| Clamping Force | 80kn |
| Automation | Full Automatic |
| Weight (KG) | 5000 KG |
| Packaging Details | Machine are packed with plastic film; auxiliary machines and spare parts are packed with wooden boxes. The loading to containers is done according to weight balance, every package's position is fixed in containers to avoid moving. The photos of whole deliv |
| Core Components | Motor, PLC |
|---|---|
| Clamping Force | 80kn |
| Screw Diameter | 40mm |
| Machinery Test | Provided |
| Packaging Details | Machine are packed with plastic film; auxiliary machines and spare parts are packed with wooden boxes. The loading to containers is done according to weight balance, every package's position is fixed in containers to avoid moving. The photos of whole deliv |
| Machine Appearance Color | Customizable |
|---|---|
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
| Manpower Required | 1~2 Operator |
| Engineer Service | Engineers Can Go To Customer's Factory For Installation Training |
| Auxiliary Equipment | We Help Customers To Purchase Famous Brand Auxiliary Machinery |