| Product | Household Appliance,blowing Mould |
|---|---|
| Shaping Mode | Blowing Mould |
| Mould Material | P20,P20/718/738/NAK80/S136/2738/2316 |
| Runner | Hot/cold |
| Cavity | One Or More |
| Plastic Material | PP,PS,PC,ABS |
|---|---|
| Product | Household Appliance,blowing Mould |
| Shaping Mode | Blowing Mould |
| Mould Material | P20,P20/718/738/NAK80/S136/2738/2316 |
| Color | Customized |
| Mould Material | 45#, 50#, P20, H13, 718, 2738, NAK80, S136, SKD61 Etc |
|---|---|
| Auto-deflashing | Auto-deflashing System Provided |
| Equipment | CNC, Lathe, EDM, Wire Cutting, Drilling, Etc. |
| Product | Household Product,blowing Mould |
| Shaping Mode | Blowing Mould,Preform Mould |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Manpower Required | We Provide Complete Production Line, Such As Capping And Filling |
| Warranty | 12 Months |
| Plastic Processed | PP,PE,PC,PS,COC |
| Condition | New |
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic | Full Automatic |
| Clamping Force | 100-500KN |
| Ejector Stroke | 50-150mm |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Applications | 5ml To 1L Small Plastic Bottles |
|---|---|
| Blow Moulding Type | Injection Blow Moulding |
| Machine Appearance Color | Customizable |
| Other Services | 24-hour Online Consultation (quick Reply) |
| Complete Production Line | We Provide Complete Production Line, Such As Capping And Filling |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |