| Condition | New |
|---|---|
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear, Pump |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Screw Diameter | 100mm |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Output Of HDPE | 200Kg/H |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Plastic Processed | PE,PET,PP,HDPE,PVC |
| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Die Head | Single Head |
| Model NO. | DSB80II |
|---|---|
| Station | One Station Or Two Station |
| Auto-Deflashing | Available |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Max Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
|---|---|
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Max. Product Volume | 25L |
| Mould | One Cavity |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE , PVC, PE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Clamping Force | 600 Kn |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |
| Specification | ABLD100 |
|---|---|
| Mold Stroke | 550-1350mm |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Trademark | Dawson |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Max. Product Volume | 120L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Screw Drive Power | 75 Kw |