| Air Pressure(MPa) | 0.8MPa |
|---|---|
| Output (kg/h) | 50 Kg/h |
| Extruder Motor Power(kW) | 11 KW |
| Air Comsumption(m³/min) | 0.5 M³/min |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PE, ABS/PP, PE/PP |
|---|---|
| Screw Diameter | 100mm |
| Name | Plastic Dumbbell Making Machine |
| Station Number | Single |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Pressure Vessel, Gear, Pump |
|---|---|
| Plastic Processed | PP, HDPE, PC, ABS, ABS/PP, PE/PP, HDPE/PP |
| Output (kg/h) | 35 Kg/h |
| Air Comsumption(m³/min) | 2 M³/min |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Name | Plastic Dumbbell Making Machine |
|---|---|
| Screw Diameter | 100mm |
| Material | HDPE, LDEP, PP |
| Machine Type | High Speed Plastic Bottle Making Machine |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Suitable Product Volume | 100-250 L |
|---|---|
| Screw Diameter | 120mm |
| Delivery Time | 60days |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
|---|---|
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Delivery Days | 55 Days |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
| Screw Drive Power | 22KW |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |