| Control System | PLC |
|---|---|
| Cooling System | Air Cooling |
| Driving System | Servo Motor |
| Heating System | Electric Heating |
| Material | Plastic |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
|---|---|
| Max. Product Volume | 25L |
| Sutiable | 20L 25L Bottle |
| Clamping Force | 270 Kn |
| Heating Zone | 4 Aluminum Heater |
| Station | One Station Or Two Station |
|---|---|
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Mould Material | S50c/S136/Aluminium With Beryllium Copper |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Max. Product Volume | 30L |
|---|---|
| More Application | Plastic Oil Drums, Containers, Jerry Cans, Barrels |
| Extrusion Type | Accumulation Type |
| Parison Control | Moog 100 Points |
| Hydraulic Motor | Servo Motor |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 1000 PC/H |
| Screw Diameter | 65 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 1000 PC/H |
| Screw Diameter | 65 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |