| Max.Product Volume | 5L |
|---|---|
| Power Supply | 220V/380V/400V/415V/440V 50/60HZ |
| Clamping Force | 110KN |
| Heating Zone | 3 |
| Heating Power | 13.8KW |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Machine Lifespan | >20years |
| Warranty | 1 Year |
| Max Product Volume | 120 L |
| Clamping Force | 600kn |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Machine Lifespan | >20years |
| Warranty | 1 Year |
| Max Product Volume | 120 L |
| Clamping Force | 600kn |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Machine Lifespan | >20years |
| Warranty | 1 Year |
| Max Product Volume | 120 L |
| Clamping Force | 600kn |
| Max. Product Volume | 1 GALLON |
|---|---|
| Out Put Capacity | 400~600pcs/h |
| Screw Diameter | 45mm |
| Screw Drive Power | 10KW |
| Screw Heating Capacity | 2.6KW |
| Max.Product Volume | 5L |
|---|---|
| Plasticizing Inverter | INNOVANCE |
| Clamping Force | 110KN |
| Parison Controling System | Wisetech/Xunjie/MOOG |
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
|---|---|
| Voltage | 440V/415V/380V/220V |
| Screw Heating Power(kW) | 18KW |
| Mold Platen Size(Width)(mm) | 900 Mm |
| Air Comsumption(m³/min) | 1.2 M³/min |
| Application | Beverage Bottle, Oil Bottle |
|---|---|
| Automatic | Fully Automatic |
| Technical Service | 24 Hours/365 Days Online |
| Controlled By | PLC |
| Moulding Closing And Opening Cylinder | Festo |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, PVC, PE/PP |
| Place Of Origin | China |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Not Available |
| Core Components | Runner |
| Plastic Processed | PP, HDPE, PC, ABS, PVC, PE, ABS/PP, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |