| Suitable Product Volume | 0-5 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 1000 Pc/h |
| Screw Diameter | 65 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |
| Station | Double Station |
|---|---|
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Max. Product Volume | Toggle Type Clamping System |
| Hydraulic System | 68KN |
| Suitable Material | HDPE,PP |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE , ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Station Number | Single |
|---|---|
| Screw Diameter | 100mm |
| Delivery Time | 60days |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 780 Kn |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 120L |
| Transport Package | Film Packaging |
| Trademark | Dawson |
| HS Code | 8477301000 |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 120L |
| Transport Package | Film Packaging |
| Trademark | Dawson |
| HS Code | 8477301000 |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Clamping Force | 70 Kn |
| Suitable Material | HDPE, PP, PVC, PS, PETG, LDPE |
| Pneumatic | Festo From Germany Or SMC From Japan |
| Contactor | Schneider From Franch |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 120L |
| Transport Package | Film Packaging |
| Trademark | Dawson |
| HS Code | 8477301000 |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Not Available |
| Core Components | Runner |
| Plastic Processed | PP, HDPE, PC, ABS, PVC, PE, ABS/PP, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
|---|---|
| HS Code | 8477301000 |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Clamping Force | 780 Kn |
| Screw Diameter | 100mm |