| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Station | One Station Or Two Station |
|---|---|
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Mould Material | S50c/S136/Aluminium With Beryllium Copper |
| Video Outgoing-inspection | Provide |
|---|---|
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty Of Core Components | 1 Year |
| Application | Bottle, Jerry Can, Jar, Gallon |
| Dimension(L*W*H) | 3.9*2.2*2.6 |
| Station | Double Station |
|---|---|
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Max. Product Volume | Toggle Type Clamping System |
| Hydraulic System | 68KN |
| Suitable Material | HDPE,PP |
| Station | Double Station |
|---|---|
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Max. Product Volume | Toggle Type Clamping System |
| Hydraulic System | 68KN |
| Suitable Material | HDPE,PP |
| Model NO. | ABLB65I |
|---|---|
| Station | Double Station Double Die Head |
| Max. Product Volume | 2L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |