| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
|---|---|
| Plastic Processed | PE,PET,PP,HDPE,PVC |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
| Delivery Days | 55 Days |
| Max. Product Volume | 300 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 300 Pc/h |
| Screw Diameter | 120 Mm |
| Screw L/D Ratio | 33 |
| Screw Drive Power | 132 KW |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PE, ABS/PP, PE/PP |
|---|---|
| Screw Diameter | 100mm |
| Name | Plastic Dumbbell Making Machine |
| Station Number | Single |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Max. Product Volume | 30L |
|---|---|
| Dry Cycle | 300 Pc/h |
| Screw Diameter | 80 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 |
| Screw Drive Power | 37 KW |
| Clamping Force | 780 Kn |
|---|---|
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Trademark | DAWSON |
|---|---|
| Auto-Deflashing | Available |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Station | One Station Or Two Station |
| Max Volume | 5L |
| Drive Motor | 45 Kw |
|---|---|
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| PLC Control | Japanese Mitsubishi |
| Model NO. | ABLD100 |
| Machine Dimension | 6.8*3.3*5 |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Blow Molding Type | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Maximum Application Size | 20L |
| Cooling Water Pressure | 0.6 MPA |
| Water Consumption | 100 L/Min |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Suitable Product Volume | 100-250 L |
|---|---|
| Screw Diameter | 120mm |
| Delivery Time | 60days |
| Station Number | Single |
| Company Attribute | Manufacturer |