| Model NO. | DSB120 |
|---|---|
| Output Capacities | 18~25 PCS/H |
| Screw L/D Ratio | 28 L/D |
| Delivery Time | 50~100 Days |
| Warranty | 1 Year |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Screw Diameter | 65 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |
| Screw Heating Capacity | 5-6 KW |
| Max. Mould Size | 1700mm*1800mm |
|---|---|
| Max. Product Volume | 1200L |
| Suitable Material | HDPE/HMWHDPE |
| Hydraulic Drive Motor (Main) | 42KW |
| Clamping Force | 2200KN |
| Output (kg/h) | 100 Kg/h |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Voltage | 440V/415V/380V/220V |
| Water Flow | 100L/Min |
| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Die Head | Single Head |
| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Die Head | Single Head |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Sutiable | 20L 25L Bottle |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Model NO. | ABLB65I |
|---|---|
| Station | Double Station Double Die Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | DMB1000L |
|---|---|
| Max. Product Volume | 900 Liters |
| Showroom LocationSize | Philippines |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Weight (T) | 65 |
| Output Capacities | 18~25 PCS/H |
|---|---|
| Delivery Time | 50~100 Days |
| Model NO. | DSB120 |
| After-Sales Service | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Screw L/D Ratio | 28 L/D |
| Condition | New |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Voltage | 440V/415V/380V/220V |
| Water Flow | 100L/Min |