| After-sales Service Provided | Video Technical Support |
|---|---|
| Application | Bottle, Medical, Cosmetic |
| Voltage | 380V,380V/50HZ,220/380V,220V/380V/415V/460V.. |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Full-auto,Injection Blow Molding |
| Extruder Motor Power(kW) | 30KW |
|---|---|
| Output (kg/h) | 130 Kg/h |
| Condition | New |
| Automatic | Yes |
| Warranty | One Year |
| Max. Product Volume | 120L |
|---|---|
| Dry Cycle | 360 PC/H |
| Screw Diameter | 100 MM |
| Screw L/D Ratio | 28 L/D |
| Screw Drive Power | 55 KW |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Clamping Force | 70 Kn |
| Suitable Material | HDPE, PP, PVC, PS, PETG, LDPE |
| Pneumatic | Festo From Germany Or SMC From Japan |
| Contactor | Schneider From Franch |
| Max. Product Volume | 120L |
|---|---|
| Dry Cycle | 360 PC/H |
| Screw Diameter | 100 MM |
| Screw L/D Ratio | 28 L/D |
| Screw Drive Power | 55 KW |
| Max Product Volume | 10 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 700 PC/H |
| Screw Diameter | 80 MM |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 30 KW |
| Max Product Volume | 8 Liters |
|---|---|
| Output Capacity | 200PCS/H |
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Export Port | Shanghai |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 1000 PC/H |
| Screw Diameter | 65 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |
| Max Product Volume | 30 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 60 PC/H |
| Screw Diameter | 80 MM |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 30 KW |
| Max Product Volume | 5L 8L |
|---|---|
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Machine Lifespan | >20 Years |