| Model NO. | ABLB65 |
|---|---|
| Screw Diameter | 65mm |
| Condition | New |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Model NO. | ABLB65 |
|---|---|
| Screw Diameter | 65mm |
| Condition | New |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Station | One Station Or Two Station |
|---|---|
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Mould Material | S50c/S136/Aluminium With Beryllium Copper |
| Max. Product Volume | 30L |
|---|---|
| More Application | Plastic Oil Drums, Containers, Jerry Cans, Barrels |
| Extrusion Type | Accumulation Type |
| Parison Control | Moog 100 Points |
| Hydraulic Motor | Servo Motor |
| Max Product Volume | 5L 8L |
|---|---|
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| Extruder Motor Power(kW) | 22 KW |
|---|---|
| Mold Platen Size(Height)(mm) | 420 Mm |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Applicable Industries | Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, F |
| Max.Product Volume | 5L |
|---|---|
| Plasticizing Inverter | INNOVANCE |
| Clamping Force | 110KN |
| Parison Controling System | Wisetech/Xunjie/MOOG |
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Specification | ABLD100 |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Delivery Time | 60days |
| Station Number | Single |