| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
| Die Head | Single Head |
| Machine Appearance Color | Customizable |
|---|---|
| Logo Customized | Yes |
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
| Manpower Required | 1~2 Operator |
| Engineer Service | Engineers Can Go To Customer's Factory For Installation Training |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Max. Product Volume | 5L |
| Machine Appearance Color | Customizable |
|---|---|
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
| Manpower Required | 1~2 Operator |
| Engineer Service | Engineers Can Go To Customer's Factory For Installation Training |
| Auxiliary Equipment | We Help Customers To Purchase Famous Brand Auxiliary Machinery |
| Machine Appearance Color | Customizable |
|---|---|
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
| Manpower Required | 1~2 Operator |
| Engineer Service | Engineers Can Go To Customer's Factory For Installation Training |
| Auxiliary Equipment | We Help Customers To Purchase Famous Brand Auxiliary Machinery |
| Clamping Force | 2700 KN |
|---|---|
| Injection Weight | 1006g (PET) |
| Space Between Tie Bar | 570*570mm |
| Mould Thickness | 200~550mm |
| Platen Stroke | 540mm |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |