| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic | Full Automatic |
| Clamping Force | 100-500KN |
| Ejector Stroke | 50-150mm |
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic | Full Automatic |
| Clamping Force | 100-500KN |
| Ejector Stroke | 50-150mm |
| Product Name | Rolling Bead Bottle Injection Blow Molding Machine |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Clamping Force | 100-500KN |
| Ejector Stroke | 50-150mm |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE , ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | China |
| Samples Provided | Provide Bottle Sample After Mold Test For Confirmation |
|---|---|
| Manpower Required | We Provide Complete Production Line, Such As Capping And Filling |
| Warranty | 12 Months |
| Plastic Processed | PP,PE,PC,PS,COC |
| Condition | New |
| Extruder Motor Power(kW) | 30KW |
|---|---|
| Output (kg/h) | 130 Kg/h |
| Condition | New |
| Automatic | Yes |
| Warranty | One Year |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding |
| Application | Kindergarten Bed |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 120L |
| Transport Package | Film Packaging |
| Trademark | Dawson |
| HS Code | 8477301000 |
| Accuracy | ±0.02mm |
|---|---|
| Clamping Force | 250KN |
| Control System | PLC |
| Heating Power | 22KW |
| Heating Zone | 4 |