| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE , PVC, PE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Plastic Processed | PP, PC, ABS, PET, PVC, PPR, HDPE, PE, LDPE, HDPE/PP, PE/PP |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 460mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 460mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 138-196 |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | China |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | China |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE , PVC, PE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | China |
| Plastic Processed | PP, PC, ABS, PET, PVC, PPR, HDPE, PE, LDPE, HDPE/PP, PE/PP |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 570mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 570mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 295 |
| Product Range | 10~30L |
|---|---|
| Productivity | 45~60BPH |
| Screw Diameter | 80 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 |
| Screw Drive Power | 37 KW |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |