| Model NO. | IBM65D |
|---|---|
| More Application | Milk & Yogurt Bottle |
| Max. Product Volume | 1L |
| Mould Material | S136, P20, 4Cr13 |
| Clamping Force Of Blowing | 40 Ton |
| Transport Package | Film Packing |
|---|---|
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Specification | ABLB65I |
| Condition | New |
| Transport Package | Film Packing |
|---|---|
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Specification | ABLB65I |
| Condition | New |
| Transport Package | Film Packing |
|---|---|
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Specification | ABLB65I |
| Condition | New |
| Screw Diameter | 120mm |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Clamping Force | 800 Kn |
| Mold Stroke | 600-1500mm |
| Station | Double Station |
|---|---|
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Max. Product Volume | Toggle Type Clamping System |
| Hydraulic System | 68KN |
| Suitable Material | HDPE,PP |
| Station | Double Station |
|---|---|
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Max. Product Volume | Toggle Type Clamping System |
| Hydraulic System | 68KN |
| Suitable Material | HDPE,PP |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
|---|---|
| Condition | New |
| Dimension(l*w*h) | AS ORDER |
| Application | Bottle,water Tank,container,medical,road Barrel |
| Weight | AS ORDER |
| Blow Molding Type | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Maximum Application Size | 5L |
| Cooling Water Pressure | 0.6 MPA |
| Water Consumption | 100 L/Min |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Station | Double Station |
|---|---|
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Max. Product Volume | Toggle Type Clamping System |
| Hydraulic System | 68KN |
| Suitable Material | HDPE,PP |