| Specification | ABLD100 |
|---|---|
| Mold Stroke | 550-1350mm |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |
| Max Product Volume | 5L 8L |
|---|---|
| Condition | New |
| Screw Diameter | 75mm |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| Model NO. | ABLB90 |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| After Warranty Service | Online Support |
|---|---|
| Local Service Location | None |
| After-sales Service Provided | One Year |
| Name | Leak Tester |
| Keyword | Automatic Leak Tester |
| Screw Diameter | 120mm |
|---|---|
| Delivery Time | 60days |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Suitable Product Volume | 100-250 L |
| Machine Type | Extrusion Blow Moulding Machine |
|---|---|
| Production | Hdpe Extrusion Blow Molding Machine |
| Material | PE,PP,PVC,PA... |
| Station Number | Single |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Station Number | Single |
|---|---|
| Company Attribute | Manufacturer |
| Suitable Product Volume | 100-250 L |
| Screw Diameter | 120mm |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Transport Package | Film Packing |
|---|---|
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Specification | ABLB65I |
| Condition | New |
| Suitable Material | PE.PP,PVC,PS,PETG,SO On |
|---|---|
| Max Volume | 200ml/500ml |
| Output Capacity | 2000~2500pcs/h |
| Size | 4.09x3.68x2.57(M) |
| Weight | 8.2T |