| Volume | 100ML-300L |
|---|---|
| Usage | Injection Molding Machine |
| Cavity | Single Cavity\ Multiple Cavity |
| Mould Life | More Than 1,000,000 Times |
| Product Name | Caps,lids,preforms,covers... |
| Clamping Force | 1700 KN |
|---|---|
| Injection Weight | 527g (PET) |
| Space Between Tie Bar | 460*460mm |
| Mould Thickness | 180~500mm |
| Platen Stroke | 435mm |
| Volume | 100ML-300L |
|---|---|
| Usage | Injection Molding Machine |
| Cavity | Single Cavity\ Multiple Cavity |
| Mould Life | More Than 1,000,000 Times |
| Product Name | Caps,lids,preforms,covers... |
| Product Material | Aluminium |
|---|---|
| Volume | 100ML-300L |
| Cavity | Single Cavity\ Multiple Cavity |
| Product Name | Caps,lids,preforms,covers... |
| Samples | Send According To Customer's Requirement |
| Product Name | Injection Molding Machine |
|---|---|
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Certification | CE |
| Voltage | As Customer Required |
| Used For | Tube Connector, Preform, Caps, Crates, Toys... |
| Product Name | Injection Molding Machine |
|---|---|
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Certification | CE |
| Voltage | As Customer Required |
| Used For | Tube Connector, Preform, Caps, Crates, Toys... |
| Product Name | Injection Molding Machine |
|---|---|
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Certification | CE |
| Voltage | As Customer Required |
| Used For | Tube Connector, Preform, Caps, Crates, Toys... |
| Product Name | Injection Molding Machine |
|---|---|
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Certification | CE |
| Voltage | As Customer Required |
| Used For | Tube Connector, Preform, Caps, Crates, Toys... |
| Product Name | Injection Molding Machine |
|---|---|
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Certification | CE |
| Voltage | As Customer Required |
| Used For | Tube Connector, Preform, Caps, Crates, Toys... |
| Product Name | Injection Molding Machine |
|---|---|
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Certification | CE |
| Voltage | As Customer Required |
| Used For | Tube Connector, Preform, Caps, Crates, Toys... |