| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
|---|---|
| Motor | Servo Motor |
| PLC Control | Japanese Mitsubishi |
| Machine Dimension | 6.8*3.3*5 |
| Close/Open Stroke | 880-1700mm |
| Drive Motor | 45 Kw |
|---|---|
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| Motor | Servo Motor |
| PLC Control | Japanese Mitsubishi |
| Machine Dimension | 6.8*3.3*5 |
| Drive Motor | 45 Kw |
|---|---|
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| Motor | Servo Motor |
| PLC Control | Japanese Mitsubishi |
| Machine Dimension | 6.8*3.3*5 |
| Station Number | Single |
|---|---|
| Screw Diameter | 100mm |
| Delivery Time | 60days |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 780 Kn |
| Application | Drum, Table Board, Roadblocks, Medical Bed Board |
|---|---|
| Max. Product Volume | 120L |
| Blow Molding Machine Weight | 20 |
| Machine Dimension | 6.8×3.3×5 |
| PLC Control | Mitsubishi |
| Model NO. | DSB100 |
|---|---|
| Operating Pressure | 12Mpa |
| Max Volume | 120L |
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Name | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Screw Diameter | 100mm |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 780 Kn |
| Screw Diameter | 100mm |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 780 Kn |
| Max. Product Volume | 300 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 300 Pc/h |
| Screw Diameter | 120 Mm |
| Screw L/D Ratio | 33 |
| Screw Drive Power | 132 KW |
| Model NO. | ABLD120 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 150 Liters |
| Mold Platen Size | 380 Mm |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Trademark | DAWSON |