| Drive Motor | 45 Kw |
|---|---|
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| Motor | Servo Motor |
| Machine Dimension | 6.8*3.3*5 |
| Close/Open Stroke | 880-1700mm |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Product Name | PET Bottle Blowing Machine |
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| Blow Moulding Type | Stretch Blow Moulding |
| PLC Control | Japanese Mitsubishi |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Drive Motor | 45 Kw |
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| Plastic Processed | HDPE |
| Key Words | Automatic Extrusion Blow Moulding Machine |
| Close/Open Stroke | 880-1700mm |
|---|---|
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| Motor | Servo Motor |
| PLC Control | Japanese Mitsubishi |
| Machine Dimension | 6.8*3.3*5 |
| Drive Motor | 45 Kw |
|---|---|
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| PLC Control | Japanese Mitsubishi |
| Model NO. | ABLD100 |
| Machine Dimension | 6.8*3.3*5 |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Drive Motor | 45 Kw |
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| Motor | Servo Motor |
| PLC Control | Japanese Mitsubishi |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Drive Motor | 45 Kw |
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| Motor | Servo Motor |
| PLC Control | Japanese Mitsubishi |
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
|---|---|
| Model NO. | ABLD100 |
| Drive Motor | 45 Kw |
| Motor | Servo Motor |
| PLC Control | Japanese Mitsubishi |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |