| Cycle Time | 21.6 S |
|---|---|
| Production | 16000pcs Per Day |
| Layer Design | Double Layer Design |
| Mold Material | P20, 2316, S136H, Aluminum With Beryllium Copper. |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year,One Year |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding,Stretch Blow Moulding, Stretch Blow Molding Machine |
| Application | Bottle,water Tank,jerrycan,Jerry Can, Toy |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year,One Year |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding,Stretch Blow Moulding, Stretch Blow Molding Machine |
| Application | Bottle,water Tank,jerrycan,Jerry Can, Toy |
| Automatic | Yes |
|---|---|
| Warranty | 1 Year,One Year,24 Months |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding |
| Application | Bottle,water Tank,jerrycan,Jerry Can |
| Plastic Processed | PE,PP,HDPE,PVC |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Condition | New |
| Application | Bottle |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support |
| Warranty | 1 Year,One Year,12months |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Application | Bottle,medical,cosmetic,pesticides |
|---|---|
| Type | Full-auto,Injection Blow Molding |
| Name | Automatic Blowing Machine,Hot Sale Automatic Plastic Bottle Injection Blow Molding Machine,Fully-automatic Blow Molding Machine |
| Product Name | Multi-layer Downward Plastic Bottle Injection Blow Molding Machine |
| Plastic Processed | PP,PE,PC,PS,PVC |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |