| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE , PVC, PE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Screw L/D Ratio | 25 L/D |
| Weight | 22.5 Tons |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Machine Lifespan | >20 Years |
| Model NO. | ABLD100 |
|---|---|
| Machine Lifespan | >20years |
| Warranty | 1 Year |
| Max Product Volume | 120 L |
| Clamping Force | 600kn |
| Screw L/D Ratio | 20.5:1 L/D |
|---|---|
| Theoretical Injection Capacity | 238cm3 |
| Max.Hydraulic Pressure | 140kg/Cm |
| Screw Stroke | 190mm |
| Clamp Tonnage | 600kn |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
|---|---|
| Voltage | 440V/415V/380V/220V |
| Mold Platen Size(Width)(mm) | 1600 Mm |
| Warranty | 1 |
| Mould Lifespan | > 2,000,000 Cycles |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Cooling Water Pressure | 0.3 MPa |
| Blowing Pressure | 0.6 MPa |
| Mold Stroke | 170-520 Mm |
| Clamping Force | 80 Kn |
| Screw L/D Ratio | 20.5:1 L/D |
|---|---|
| Theoretical Injection Capacity | 238cm3 |
| Max.Hydraulic Pressure | 140kg/Cm |
| Screw Stroke | 190mm |
| Clamp Tonnage | 600kn |
| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |