| Suitable Product Volume | 100-120 L |
|---|---|
| Screw Diameter | 100mm |
| Delivery Time | 60days |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Screw Diameter | 120mm |
|---|---|
| Delivery Time | 60days |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Suitable Product Volume | 100-250 L |
| Station Number | Single |
|---|---|
| Application | Drum, Plate, Float, Roadblocks, Medical Bed Board |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 780 Kn |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
| Clamping Force | 600 Kn |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Screw Diameter | 100mm |
| Specification | ABLD100 |
| Clamping Force | 600 Kn |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |
| Max. Product Volume | 120L |
|---|---|
| Dry Cycle | 360 PC/H |
| Screw Diameter | 100 MM |
| Screw L/D Ratio | 28 L/D |
| Screw Drive Power | 55 KW |
| Max. Product Volume | 120L |
|---|---|
| Dry Cycle | 360 PC/H |
| Screw Diameter | 100 MM |
| Screw L/D Ratio | 28 L/D |
| Screw Drive Power | 55 KW |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Clamping Force | 70 Kn |
| Suitable Material | HDPE, PP, PVC, PS, PETG, LDPE |
| Pneumatic | Festo From Germany Or SMC From Japan |
| Contactor | Schneider From Franch |
| Max Product Volume | 30 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 60 PC/H |
| Screw Diameter | 80 MM |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 30 KW |