| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year,One Year |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding,Stretch Blow Moulding, Stretch Blow Molding Machine |
| Application | Bottle,water Tank,jerrycan,Jerry Can, Toy |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Condition | New |
| Application | Bottle |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support |
| Warranty | 1 Year,One Year,12months |
| Dimension(L*W*H) | 3.1*1.2*2.2 |
|---|---|
| Clamping Force | 78kn |
| Power (kW) | 25kw |
| Weight (KG) | 4 Kg |
| Packaging Details | Blow molding machine are packed with plastic film; auxiliary machines and spare parts are packed with wooden boxes. The loading to containers is done according to weight balance, every package's position is fixed in containers to avoid moving. The photos o |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
|---|---|
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Model NO. | DSB80II |
|---|---|
| Station | One Station Or Two Station |
| Auto-Deflashing | Available |
| Made In | China |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Condition | New |
|---|---|
| Screw Diameter | 100mm |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Output Capacity | 180~200 Pcs/h |
|---|---|
| Size | 4.6×3×2.4(M) |
| Weight | 8.2T |
| Screw | 90MM |
| Max Die Mouth | 180MM |