| Parison Control System | M00G 200 Points |
|---|---|
| Micro Computer Control System | WISETECH |
| Temperature Controller | WISETECH |
| Auxiliary Relay | OMRON |
| Contactor | Schneider |
| Station Number | Single |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 600 Kn |
| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | ABLB65 |
|---|---|
| Screw Diameter | 65mm |
| Condition | New |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Guarantee Time | 1 Year |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| LDistance Between Tie Bars | 510*510 Mm |
|---|---|
| Used For | Tube Connector, Preform, Caps, Crates, Toys... |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Free Spare Parts, Field Installatio |
| Screw L/D Ratio | 22.8 |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 200 G/s |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Made In | China |