| Model NO. | DSB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Station Number | Single |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 600 Kn |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
|---|---|
| Screw Diameter | 100mm |
| Condition | New |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Automation | Automatic |
| Station Number | Single |
|---|---|
| Screw Diameter | 100mm |
| Delivery Time | 60days |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 780 Kn |
| Screw Diameter | 100mm |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Application | Drum, Plate, Float, Roadblocks, Medical Bed Board |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 780 Kn |
|---|---|
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE , PVC, PE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |