| Max. Product Volume | 120L |
|---|---|
| Dry Cycle | 360 PC/H |
| Screw Diameter | 100 MM |
| Screw L/D Ratio | 28 L/D |
| Screw Drive Power | 55 KW |
| Max. Product Volume | 1 GALLON |
|---|---|
| Out Put Capacity | 400~600pcs/h |
| Screw Diameter | 45mm |
| Screw Drive Power | 10KW |
| Screw Heating Capacity | 2.6KW |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 1000 PC/H |
| Screw Diameter | 65 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |
| Max. Product Volume | 5 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 1000 PC/H |
| Screw Diameter | 65 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |
| Model NO. | ABLB75 |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| Output | 600bph |
|---|---|
| Mould | 1 Cavity |
| Voltage | According To Customer Request |
| Dimension(L*W*H) | 1.6*0.6*1.5 |
| Weight | 500kg |
| Model NO. | ABLB75 |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| Station | One Station Or Two Station |
|---|---|
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Material | HDPE,PP,PVC,LDPE |
| Mould Material | S50c/S136/Aluminium With Beryllium Copper |
| Condition | New |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Voltage | 440V/415V/380V/220V |
| Water Flow | 100L/Min |
| Station | Double Station |
|---|---|
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Max. Product Volume | Toggle Type Clamping System |
| Hydraulic System | 68KN |
| Suitable Material | HDPE,PP |