| Max. Product Volume | 30L |
|---|---|
| More Application | Plastic Oil Drums, Containers, Jerry Cans, Barrels |
| Extrusion Type | Accumulation Type |
| Parison Control | Moog 100 Points |
| Hydraulic Motor | Servo Motor |
| Max. Product Volume | 30L |
|---|---|
| More Application | Plastic Oil Drums, Containers, Jerry Cans, Barrels |
| Extrusion Type | Accumulation Type |
| Parison Control | Moog 100 Points |
| Hydraulic Motor | Servo Motor |
| Model NO. | ABLB90 |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Condition | New |
| Application | Bottle |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support |
| Warranty | 1 Year,One Year,12months |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year,One Year |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding,Stretch Blow Moulding, Stretch Blow Molding Machine |
| Application | Bottle,water Tank,jerrycan,Jerry Can, Toy |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
|---|---|
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
|---|---|
| Output Capacity | 200PCS/H |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Product Name | PET Semi Auto Blow Moldling Machine |
|---|---|
| Brand | DAWSON |
| Model | YC 2L-4 |
| Light Tube Quantity | 32pcs |
| Light Tube Power | 1.25KW |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |