| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Condition | New Sales |
|---|---|
| Automatic | Full Automatic |
| Warranty | 24 Months |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding,Stretch Blow Moulding |
| Application | Bottle,water Tank,jerrycan,toy |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Cooling System | Air Cooling |
| Driving System | Servo Motor |
| Heating System | Electric Heating |
| Material | Plastic |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Gearbox, Motor, Pump |
| Plastic Processed | PP, HDPE , PC, ABS, PE, ABS/PP, PE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PE, ABS/PP, PE/PP |
|---|---|
| Screw Diameter | 100mm |
| Name | Plastic Dumbbell Making Machine |
| Station Number | Single |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Cooling System | Air Cooling |
| Driving System | Servo Motor |
| Heating System | Electric Heating |
| Material | Plastic |
| Application | PET Bottle, Jar, Cans... |
|---|---|
| Blow Moulding Type | Injection Stretch Blow Molding |
| Voltage | According To Customer's Country |
| Condition | New |
| Packaging Details | Machine are packed with plastic film; auxiliary machines and spare parts are packed with wooden boxes. The loading to containers is done according to weight balance, every package's position is fixed in containers to avoid moving. The photos of whole deliv |