| Suitable Product Volume | 0-5 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 1000 Pc/h |
| Screw Diameter | 65 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 |
| Screw Drive Power | 18.5 KW |
| Product Range | 10~30L |
|---|---|
| Productivity | 45~60BPH |
| Screw Diameter | 80 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 |
| Screw Drive Power | 37 KW |
| Max. Product Volume | 30L |
|---|---|
| Dry Cycle | 300 Pc/h |
| Screw Diameter | 80 Mm |
| Screw L/D Ratio | 24 |
| Screw Drive Power | 37 KW |
| Max. Mould Size | 1700mm*1800mm |
|---|---|
| Max. Product Volume | 1200L |
| Suitable Material | HDPE/HMWHDPE |
| Hydraulic Drive Motor (Main) | 42KW |
| Clamping Force | 2200KN |
| Station | Double Station |
|---|---|
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Max. Product Volume | Toggle Type Clamping System |
| Hydraulic System | 68KN |
| Suitable Material | HDPE,PP |
| Screw Diameter | 80mm |
|---|---|
| Product Range | 10~30L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 270KN |
| Template Size | 680*660mm |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Screw Diameter | 70mm |
|---|---|
| Product Range | 0~5L |
| Material | HDPE, LDPE, PP |
| Clamping Force | 68KN |
| Template Size | 380*450mm |
| Blow Molding Type | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Maximum Application Size | 300L |
| Cooling Water Pressure | 0.3 MPA |
| Water Consumption | 180 L/Min |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Model NO. | DSB100 |
|---|---|
| Operating Pressure | 12Mpa |
| Max Volume | 120L |
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |