| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Output (kg/h) | 100 Kg/h |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Voltage | 440V/415V/380V/220V |
| Water Flow | 100L/Min |
| Model NO. | ABLD150 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 1000 Liters |
| Mold Platen Size | 1800×1800 |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Trademark | DAWSON |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE , ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | China |
| Max. Product Volume | 300L |
|---|---|
| Dry Cycle | 360 PC/H |
| Screw Diameter | 100 MM |
| Screw L/D Ratio | 28 L/D |
| Screw Drive Power | 55 KW |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Plastic Processed | PP, HDPE, ABS, PVC, PE, EVA, PE/PP, HDPE/PP |
| Place Of Origin | Jiangsu, China |
| Station | Single Station Or Double Station |
|---|---|
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Mould | One Cavity Or Two Cavity |
| Max. Product Volume | 25L |
|---|---|
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Station | Single Station Or Double Station |
| HS Code | 8477301000 |
| Application | IBC Tank, IBC Container |
|---|---|
| Clamping Force (kN) | 2200 |
| Output (kg/h)Size | 500 Kg/h |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Layer Of IBC Tank | Single Layer, Double Layer, Triple Layer Available |