| Screw L/D Ratio | 28 L/D |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Specification | ABLD100 |
| Clamping Force | 780 Kn |
|---|---|
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Clamping Force | 600 Kn |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
|---|---|
| Material | PC HDPE PP |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Applicable Industries | Chemical Container |
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
|---|---|
| Station Number | Single |
| Max. Product Volume | 120L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Model NO. | ABLB65I |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Blow Moulding Type | Stretch Blow Moulding |
|---|---|
| Core Components | Bearing, Motor, Pump, Gear, PLC, Pressure Vessel, Engine, Gearbox |
| Plastic Processed | PET |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Clamping Force | 600 Kn |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |
| Model NO. | DSB80-30L |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |
| Model NO. | DSB80-30L |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Oil Pump Motor Power | 5.5kw |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Trademark | DAWSON |