| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Screw Drive Power | 22kw |
| Output Of HDPE | 100kg/H |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Model NO. | ABLB75II |
|---|---|
| Output Capacity | 180PCS/H |
| Screw Diameter | 75mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Application | Bottle,medical,cosmetic,pesticides |
|---|---|
| Type | Full-auto,Injection Blow Molding |
| Name | Automatic Blowing Machine,Hot Sale Automatic Plastic Bottle Injection Blow Molding Machine,Fully-automatic Blow Molding Machine |
| Product Name | Multi-layer Downward Plastic Bottle Injection Blow Molding Machine |
| Plastic Processed | PP,PE,PC,PS,PVC |
| Production Products | Plastic Cosmetics, Daily Necessities Bottles. |
|---|---|
| Manpower Required | 1 Operator |
| Engineer Service | Engineers Can Go To Customer's Factory For Installation Training |
| English Manual | Provide Instructions In English (or Other Language If Necessary) |
| Operating Interface Language | Chinese, English And Other Languages If Necessary |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Output (kg/h) | 100 Kg/h |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Voltage | 440V/415V/380V/220V |
| Water Flow | 100L/Min |
| Transport Package | Film Packing |
|---|---|
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Specification | ABLB65I |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Video Technical Support |
|---|---|
| Condition | New |
| Certification | CE |
| Voltage | 380V/50Hz/3phase As Usual |
| Plastic Type | PP/PE,PET,PVC,PP,PE |
| Transport Package | Film Packing |
|---|---|
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Specification | ABLB65I |
| Condition | New |