| Blow Molding Type | Extrusion Blow Molding Machine |
|---|---|
| Maximum Application Size | 5L |
| Cooling Water Pressure | 0.6 MPA |
| Water Consumption | 100 L/Min |
| Mould Lifespan | > 1,000,000 Cycles |
| Model NO. | ABLB65I |
|---|---|
| Station | Double Station Double Die Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding |
| Application | Bottle,water Tank,jerrycan,Jerry Can,Kindergarten Bed |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Screw Diameter | 40mm |
|---|---|
| Screw Speed | 0-190RPM |
| Theoretical Injection Capacity | 238cm3 |
| Injection Pressure | 174Mpa |
| Max. Hydraulic Pressure | 140Kg/cm |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Model NO. | ABLB75I-1 |
|---|---|
| Screw Heating Capacity | 6 Kw |
| HDPE Output | 100kg/H |
| Clamping Force | 80kn |
| Max Mould Size | 400X450mm |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Cooling System | Air Cooling |
| Driving System | Servo Motor |
| Heating System | Electric Heating |
| Material | Plastic |