| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Video Technical Support |
|---|---|
| Condition | New |
| Certification | CE |
| Voltage | Customized |
| Use | Plastic Production;plastic Bottles;toys;life Buoy |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Overseas Service Center Available,Video Technical Support |
|---|---|
| Condition | New |
| Certification | CE |
| Dimension(l*w*h) | Depend |
| Voltage | 380V |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Video Technical Support |
|---|---|
| Condition | New |
| Certification | CE |
| Voltage | 380V/50Hz/3phase As Usual |
| Plastic Type | PP/PE,PET,PVC,PP,PE |
| After Sales Service | 12 Month |
|---|---|
| Application | Bottles |
| After-sales Service Provided | Engineers |
| Keyword | Assembly Machine |
| Advantage | Easy Control |
| Station | Double Station |
|---|---|
| Die Head Number | 1/2/3/4 |
| Max. Product Volume | Toggle Type Clamping System |
| Hydraulic System | 68KN |
| Suitable Material | HDPE,PP |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Overseas Service Center Available,Video Technical Support |
|---|---|
| Condition | New |
| Certification | CE |
| Voltage | 380V |
| Plastic Type | PP/PE,PET,PVC,PP,PE |
| Design Software | AutoCAD |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Assembling | Neck Part And Bottom Part Removable |
| Cooling System | Separate Cooling System |
| Applications | Cutting Necks Of Bottles, Jars |
|---|---|
| Machine Name | Auto Bottle Neck Cutting Machine |
| Machine Specification | 800*420*850 Mm |
| Transport Packaging | Film And Wooden Cases |
| Certification | SGS,CE |