| Plastic Processed | PP, PC, ABS, PET, PVC, PPR, HDPE, PE, LDPE, HDPE/PP, PE/PP |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 570mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 570mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 295 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 520mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 520mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 270 |
| Model NO. | ABLD150 |
|---|---|
| Max. Product Volume | 1000 Liters |
| Mold Platen Size | 1800×1800 |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Gear |
| Trademark | DAWSON |
| Max Product Volume | 30 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 60 PC/H |
| Screw Diameter | 80 MM |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Screw Drive Power | 30 KW |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Blow Moulding Type | Extrusion Blow Moulding |
| Application | Kindergarten Bed |
| Max.product Volume | 8 L |
|---|---|
| Dry Cycle | 800 PC/H |
| Screw Diameter | 75 MM |
| Screw L/D Ratio | 24 L/D |
| Oil Pump Drive Power | 7.5 KW |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
|---|---|
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Screw Drive Power | 22KW |
|---|---|
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Delivery Days | 55 Days |
| Output Of HDPE | 100kg/H |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
|---|---|
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Screw Drive Power | 22KW |
| Output Of HDPE | 100kg/H |
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
|---|---|
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Delivery Days | 55 Days |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
| Screw Drive Power | 22KW |