| Transport Package | Film Packing |
|---|---|
| Suitable Material | HDPE,PP,PVC,PS,PETG,LDPE |
| Head Heating Power | 5.7kw |
| Specification | ABLB65I |
| Condition | New |
| Plastic Material | PP,PS,PC,ABS |
|---|---|
| Product | Household Appliance,blowing Mould |
| Shaping Mode | Blowing Mould |
| Mould Material | P20,P20/718/738/NAK80/S136/2738/2316 |
| Color | Customized |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Cooling System | Air Cooling |
| Driving System | Servo Motor |
| Heating System | Electric Heating |
| Material | Plastic |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Video Technical Support |
|---|---|
| Condition | New |
| Certification | CE |
| Voltage | 380V/50Hz/3phase As Usual |
| Plastic Type | PP/PE,PET,PVC,PP,PE |
| Hydraulic Drive Motor (Main) | 42KW |
|---|---|
| Screw L/D Ratio | 30:1 |
| Max. Mould Size | 1700mm*1800mm |
| Machine Weight | 65T |
| Max. Product Volume | 1200L |
| Plastic Processed | PP, ABS, PET, PPR, HDPE, Polystyrene, PE, LDPE |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 554mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 55mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 200 |
| Clamping System | Toggle Type Clamping System |
|---|---|
| Sutiable | 0~5L Bottle |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
|---|---|
| Output Capacity | 200PCS/H |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Company Attribute | Manufacturer |
| Delivery Days | 55 Days |
| Application | Bottles, Jars, Jerry Cans, Gallons, Containers |
|---|---|
| Station | Single Station Or Double Station |
| Die Head | Single Head Or Double Head |
| Max. Product Volume | 5L |
| Auto-Deflashing | With Auto-Deflashing |
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
|---|---|
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Screw Drive Power | 22KW |
| Output Of HDPE | 100kg/H |
| Voltage | Customer Specified |