| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
|---|---|
| Plastic Processed | PE,PET,PP,HDPE,PVC |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
| Delivery Days | 55 Days |
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
|---|---|
| Screw Drive Power | 22KW |
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Delivery Days | 55 Days |
| Voltage | Customer Specified |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 0-5 L |
| Screw Drive Power | 22KW |
| Output Capacity | 450~480 PCS/H |
| Screw Diameter | 75 Mm |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
|---|---|
| Screw Heating Power(kW) | 14.1 KW |
| Output (kg/h) | 70 Kg/h |
| Summarize | High-Grade Alloy Steel, Center Feeding |
| Extruder Motor | 30kw Siemens Motor |
| Close/Open Stroke | 880-1700mm |
|---|---|
| Application | Plastic Models, Water Drums, Cooling Box |
| Motor | Servo Motor |
| Machine Dimension | 6.8*3.3*5 |
| Drive Motor | 45 Kw |
| Plastic Processed | PP, HDPE, PC, ABS, PVC, PE, ABS/PP, PE/PP, HDPE/PP |
|---|---|
| Air Comsumption(m³/min) | 0.8 M³/min |
| Delivery Time | 60days |
| Production | Hdpe Extrusion Blow Molding Machine |
| Screw Drive Power | 55 Kw |
| Mold Stroke | 550-1350mm |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Screw Diameter | 100mm |
| Specification | ABLD100 |
| Suitable Product Volume | 100-250 L |
|---|---|
| Screw Diameter | 120mm |
| Delivery Time | 60days |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Suitable Product Volume | 100-250 L |
|---|---|
| Screw Diameter | 120mm |
| Station Number | Single |
| Screw Drive Power | 75 Kw |
| Clamping Force | 800 Kn |
| Clamping Force | 600 Kn |
|---|---|
| Suitable Product Volume | 100-120 L |
| Screw Diameter | 100mm |
| Trademark | Dawson |
| Station Number | Single |