| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680 |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680 |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Output | 800bph |
|---|---|
| Mould | 1 Cavity |
| Voltage | According To Customer Request |
| Dimension(L*W*H) | 1.6*0.6*1.5 |
| Weight | 500kg |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V/3PH/50HZ |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 680mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 680mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 580 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 720mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 720mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 378 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 630mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 600mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 543 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 630mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 600mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 543 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 630mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 600mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 543 |
| Plastic Processed | PET |
|---|---|
| Style | Horizontal |
| Distance Between Tie Bars(width)(mm) | 630mm |
| Distance Between Tie Bars(height)(mm) | 600mm |
| Plasticizing Capacity(g/s) | 543 |